Eseménynaptár

2017

Június 18–25. Retriever vadászkutyás tábor + VAV Mátraterenye
Június 19–25. Ifjúsági vadásztábor Komárom-Esztergom megyében Környebánya
Június 23–25. Salon de la Chasse Lamotte-Beuvron, Franciaország
Június 24. Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Vadásznap Sátoraljaújhely-Széphalom
Június 24. FELVIDÉK: Vadászat és természet a gyerekek szemével Érsekújvár, Szlovákia
Június 24. Koronglövő Kupa 6. forduló (100 dublékorong-lövészet, MK) Nagyszénás
Június 24. Kanizsa Kupa elöltöltős lövészverseny Nagykanizsa
Június 24. Gemenci Vadászkutyás Szeminárium (vérebes szekció 2/1.) Baja
Június 24. HAZAI VADÁSZ – szombat 12:30 óra – ECHO-TV
Június 24. Múzeumok éjszakája a Vadászati Múzeumban Hatvan
Június 24. Múzeumok éjszakája a Sziágyi Erdészeti Erdei Iskolával Lábod-Nagysallér
Június 24. Múzeumok éjszakája a Kőhalmy Vadászati Múzeumban Sopron
Június 25. Tószegi Kupa, Bay Béla Emlékverseny (75 korong) Tószeg
Június 25. Viharsarok Kupa (100 sporting) Kőröstarcsa

Június 26–30. Vadász-erdész napközis tábor Soponya
Jún. 26–júl. 1. Erdei vadász-alkotó tábor Nagykanizsa
Június 29. Solymász természetvédelmi vizsga Budapest
Június 29–30. Elöltöltő fegyveres vadászati tanfolyam és hatósági vizsga Zalában Zalaegerszeg
Június 30. Múzeumok Éjszakája a Diana Szakképző Iskolában Csongrád
Június 30-ig Időszaki kiállítás Széchenyi Zsigmond halálának 50. évfordulójára Hatvan
Június 30-ig „Felébred a nap…” versillusztrációs rajzpályázat általános iskolások számára
Jún. 30–júl. 2. FITASC Kombinált Lövészeti Európa-bajnokság (100+40 kombi) Sarlóspuszta
Jún. 30–júl. 2. Hagyományőrző Elöltöltős Lövész Találkozó Tótkomlós

JÚLIUS

Július 1. Vadász Lövészverseny Zalában Zalaegerszeg
Július 1. Gemenci Vadászkutyás Szeminárium (vérebes szekció 2/2.) Baja
Július 1–2. Temes Megyei Vadászfesztivál a Bánságban Temesvár, Románia
Július 2–7. „Somogy zöld szívében” – vadásztábor 8–14 éves korig Kaszó
Július 2–8. Nyomkereső – kalandtábor Gemencen Pörböly

Július 3–7. Barangoló vadász és túlélőtábor Bakonyszentlászló
Július 3–7. NimróDia vadásztábor Kecskemét
Július 3–7. Erdőjáró napközi Miskolc, Csanyikvölgy
Július 3–7. A Hubertus Erdei Iskola napközis tábora Ajka
Július 6. Véreb elővizsga Somogyban Kardosfa
Július 6–9. 39. Korongvadász Világbajnoság Galgamácsa
Július 8. Heves Megyei Vadásznap Parád
Július 8. Gemenci Vadászkutyás Szeminárium (kotorékos szekció) Baja
Július 9. Hagyományos Vadászati Módok Napja Balatonszentgyörgy
Július 9. Nagyöbű golyós vadászverseny I. forduló Nagytétény

Július 10–14. Zöld kaland napközis tábor Soponya
Július 10–14. Madarász és természetismereti tábor Somogyszob
Július 10–16. Széchenyi Zsigmond vadásztábor (8–14 éves korig) Katalinpuszta
Július 16. Túri Kupa (50 korong) Mezőtúr
Július 16. 3D/Vadászíjászverseny Orosháza

Július 17–21. Horgász-íjász tábor Somogyszob
Július 17–21. Madarászó természetbarát napközis tábor Soponya
Július 17–21. Erdőjáró napközi Miskolc, Csanyikvölgy
Július 20-tól Vadászkürtös tanfolyam Borsodban Miskolc
Július 21–23. XIII. Jakab Napok – Az érett bor és a vadászat ünnepe Sümeg
Július 22. Vadászvizsgára felkészítő tanfolyam indul Borsod megyében Miskolc

Július 24. Intenzív vadásztanfolyam indul Tolna megyében Szekszárd
Július 24–28. Barangoló vadász és túlélőtábor Bakonyszentlászló
Július 24–28. Vadászkürtös tábor gyerekeknek Mikebuda
Július 24–30. Party István vadásztábor (8–14 éves korig) Katalinpuszta
Július 29. Nyári elöltöltős edzések Dorog
Júl. 31–aug. 4. Vadásztábor Somogyban Somogyszob
Júl. 31–aug. 4. A Hubertus Erdei Iskola napközis tábora Ajka

AUGUSZTUS

Augusztus 6. Abád Kupa (75 korong) Abádszalók
Augusztus 7–13. Vadászati, természeti tábor Bánk
Augusztus 12. Fejér megyei Vadásznap Alap
Augusztus 12. Békés megyei vt.-k koronglövő csapatversenye Telekgerendás
Augusztus 12. CACT Field Trial Nagyvázsony
Augusztus 13. Nagyszájúak vadászversenye Nagytétény
Augusztus 17–21. Ifjúsági vadász, halász, természetvédelmi tábor Tiszapüspöki
Augusztus 19. Hajdú-Bihar Megyei Vadásznap Nagyrábé
Augusztus 19. Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Vadásznap Martfű
Augusztus 19. Magyar–Szlovák Vadásznap Nagybörzsöny
Augusztus 19. Új kenyér kupa (Sporting 100) Füzesabony
Augusztus 19. 3D/Vadászíjászverseny Visegrád
Augusztus 20. Nemzetközi vadászkutya kiállítás Herend
Augusztus 25. Apróvad konferencia Mezőberény
Augusztus 25–27. V. Nemzetközi Vadászhölgy Konferencia Becej, Szerbia
Augusztus 26. 25. Országos Vadásznap Mezőberény
Augusztus 26. Zalai Vadászati Évadnyitó Bak-Sohollár
Augusztus 26. Hajdú-Bihar Megyei Vadásznap Tiszacsege
Augusztus 26. Komárom-Esztergom Megyei Vadásznap Tatabánya
Augusztus 26. Vadásznapi lőverseny Bács-Kiskun megyében Tiszakécske
Augusztus 26. Véreb elővizsga Vas megyében Káld-Hidegkút
Augusztus 26–27. 3D/Vadászíjászversenyek Visegrád, Fót

SZEPTEMBER

Szeptember 2. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vadásznap Baktalórántháza
Szeptember 2. Vas Megyei Vadásznap Celldömölk
Szeptember 2. Miklós Kupa (50 korong) Törökszentmiklós
Szeptember 6–7. Lőszertöltő tanfolyam Budapest
Szeptember 9. Győr-Moson-Sopron Megyei Vadásznap Göbös-Major
Szeptember 9. XXV. Bács-Kiskun Megyei Szent Hubertusz Vadász- és Horgásznap Kunfehértó
Szeptember 9. Nógrád Megyei Vadásznap Rétság
Szeptember 9. XIV. Országos Bársony István Ifjúsági Prózamondó Verseny Keszthely
Szeptember 9. Tacskó munkavizsga Nagyatád
Szeptember 14–17. Наслука (NASZLUKA) Szófia, Bulgária
Szeptember 16. Csongrád Megyei Vadásznap Szeged
Szeptember 16. Nagyöbű golyós vadászverseny II. forduló Nagytétény
Szeptember 16. Családi hétvége a Gyulaj Zrt.nél –  Szarvasbőgés az Ökoháznál (19.00 óra) Lengyel-Annafürdő
Szeptember 16. Diana Kupa (50 korong) Abádszalók
Szeptember 16. Szarvasbőgés túra a TAEG Zrt.-nél Sopron
Szeptember 23. Gerje-menti Vadásznap Cegléd
Szeptember 23. Tacskó munkavizsga Szabadszállás
Szeptember 24. Gödöllői vadásznap Gödöllő
Szeptember 24. Gerle Kupa (50 korong) Karcag
Szeptember 27–29. Országos Ifjúsági Vadászvetélkedő
Szeptember 29. Gímszarvastrófea-szemle és szarvasbőgő élménytúra Tamási
Szeptember 30. Barátság Kupa (75 korong) Abádszalók
Szept. 30–okt. 7. LORIST Újvidék, Szerbia

OKTÓBER

Október 7. Tacskó CACT munkavizsga (vaddisznóra, vércsapa és föld alatti) Nógrád
Október 7–8. Pointer field trial CACT Apaj
Október 14. Tacskó munkavizsga Nagyatád
Október 20–21. CACIT vízi-mezei verseny (Német Vizsla Klub) Ráckeve
Október 21. TSZ, AV, VMV, ÖTV, kamarai VAV Lébény
Október 21. Éjszakai trap (2 pályán 25-25 korong) Füzesabony
Október 28. Dámszarvastrófea-szemle Óbiród
Október 28. CACT 3 fázisos vaddisznóskopó verseny Nógrád
Október 28. Tacskó munkavizsga Nagyatád
Október 28–29. CACT őszi field trial (Német Vizsla Klub) Szeged
Október 29. Retriever Field Trial Cserkeszőlő
November 4–5. Pointer field trial CACT Cegléd
November 12. Évadzáró nagyöbű golyós vadászverseny III. forduló Nagytétény
November 22. „Kalandra fel!” sakálok nyomában Sziágyi Erdei Iskola
December 7–10. Pferd & Jagd Hannover, Németország